mirco
10 بهمن 1401 - 12:59

ثبت ۲۰ هزار فرصت شغلی در همدان

همدان-مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان از نظارت بر اشتغال ثبت شده در سامانه رصد خبر داد و گفت: تاکنون بیش از ۲۰ هزار و ۴۰۰ فرصت شغلی در سامانه رصد ثبت شده است.

یوسف شعبانی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه در سال ۱۴۰۱ برای استان همدان ۲۳ هزار و ۵۸۹ نفر فرصت شغلی پیش‌بینی شده است، اظهار کرد: تاکنون بیش از ۲۰ هزار و ۴۰۰ فرصت شغلی در سامانه رصد ثبت شده است که در مرحله اول ۲۵۰۰ طرح اشتغال ایجادی در قرارگاه اشتغال مورد نظارت و ارزیابی قرار خواهد گرفت.

وی یادآور شد: با هدف نظارت حضوری بر اشتغال ثبت شده در سامانه رصد توسط دستگاه‌های اجرایی استان و پیرو تأکید رئیس جمهور و دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، قرارگاه اشتغال در استان همدان تشکیل شد.

شعبانی با بیان اینکه قرارگاه اشتغال در استان همدان همزمان با سراسر کشور از امروز آغاز به کار خواهد کرد و تا ۲۰ اسفندماه ادامه دارد، خاطرنشان کرد: در مدت ۴۰ روز فعالیت قرارگاه اشتغال در استان تمام طرح‌های ثبت شده در سامانه رصد که با هماهنگی یک مرکز مشاوره، اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی استان نظارت انجام شده، به صورت میدانی و حضوری بازدید و گزارش تهیه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه گزارش‌های تهیه شده توسط ناظران با داده‌های سامانه سانار تطبیق داده شده و راستی آزمایی خواهد شد، گفت: با راه‌اندازی سامانه ملی رصد اشتغال، تمامی دستگاه‌های اجرایی باید آمار و اطلاعات مربوط به اشتغال حوزه خود و شاغلان را در سطح استانی و شهرستانی در سامانه وارد کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان ادامه داد: ثبت اشتغال ایجادی و در دسترس بودن اطلاعات، اعتبارسنجی به روز و بهره برداری از نتایج آمارگیری در برنامه‌ریزی‌ها و سیاستگذاری‌ها صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر برنامه‌ریزی، نظارت و ایجاد اشتغال یکی از مهمترین مأموریت‌های وزارت کار به شمار می‌رود و در تلاش است در قالب الگوی زیست بوم ملی اشتغال از طریق توسعه مشاغل خانگی و ایجاد اشتغال روستایی ظرفیت‌های توسعه اشتغال در بازار کار را رونق دهد، افزود: در همین راستا سامانه ملی رصد اشتغال با هدف تعیین سهم هر یک از دستگاه‌ها برای ایجاد اشتغال راه‌‎اندازی شده و تمام اقدامات صورت گرفته در حوزه اشتغال را ثبت می‌کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1007305