mirco
13 بهمن 1401 - 19:08

ایجاد صنایع دانش بنیان در استان زنجان با جدیت دنبال می شود

زنجان-استاندار زنجان گفت: ایجاد صنایع دانش بنیان در استان با جدیت دنبال می شود و در حال حاضر بستر مناسب برای ورود سرمایه گذاران در این بخش فراهم شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن افشارچی عصر پنجشنبه در مراسم افتتاح یک واحد تولیدکننده دارو و مکمل در زنجان، با بیان اینکه این واحد تولیدی نقش مهمی در زمینه توسعه صنعت استان است، گفت: امروز با افتتاح این واحد، تولید محصولات جدیدی در صنایع استان آغاز شده است و می تواند به پویایی استان کمک زیادی کند.

وی با بیان اینکه بستر مناسب برای ورود سرمایه گذاران در حوزه های مختلف صنعتی، خدماتی و دانش بنیان و سایر حوزه ها در این فراهم شده است، افزود: این قبیل حرکت‌ها مسیر خود را به درستی طی کند و سرمایه گذاری‌های بیشتری در استان رخ دهد.

استاندار زنجان با تاکید بر لزوم حرکت به سوی ایجاد زنجیره صنایع در استان، گفت: زنجیره‌های ارزش را باید در استان توسعه داد که تلاش می کنیم قیمت محصولاتی که از استان خارج می شود به حداقل برسد.

افشارچی افزود: این سبد، هایتک و دقیق است و سازوکارهای خاص خود را دارد و امیدواریم اتفاقات خوبی در آینده نزدیک برای این واحد رخ دهد و خیلی زود به تولید ثروت در استان وارد شود.

وی با بیان اینکه برای افزایش ظرفیت تولید محصولات واحد تولید کننده دارو در استان تلاش می شود و این واحد تولیدی باید در آینده از شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه دارو حمایت کنند، ادامه داد: با برنامه ریزی صورت گرفته در تلاش هستیم روند سرمایه گذاری در استان در زمینه صنایع دانش بنیان افزایش یابد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1015557