mirco
18 بهمن 1401 - 17:30

38 پروژه شهرداری قم به بهره‌برداری رسید/معضل آب‌گرفتگی غرب شهر قم حل شد

مراسم بهره‌برداری از 38 پروژه شهرداری قم در ادامه اجرای طرح بزرگ قم در مسیر تحول، با حضور آیت‌الله سعیدی امام جمعه قم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، مراسم بهره‌برداری از 38 پروژه مختلف شهرداری قم در ادامه اجرای طرح بزرگ "قم در مسیر تحول"، امروز سه‌شنبه 18 بهمن‌ماه با حضور آیت‌الله سعیدی امام‌جمعه قم، سید مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حامدی امام‌جمعه پردیسان، عباس ذاکریان فرماندار قم، اعضای شورای اسلامی شهر، معاونان و مدیران شهری در سالن جلسات شهرداری قم برگزار شد.

عباس حلوایی‌زاده معاون فنی و عمرانی شهرداری قم در این مراسم، اظهار کرد: یکی از شاخص‌ترین این پروژه‌ها مسیر سریع‌السیر اتوبوس‌های تندرو از میدان نماز تا پردیسان است.

وی با اشاره به اینکه بلوار آیت‌الله بروجردی در سه فاز تکمیل و تحویل مردم شد، مطرح کرد: در طراحی اولیه این مسیر به عرض 70 متر طراحی شد و کلیه مسیرهای اتوبوس، خودرو، پیاده‌رو، دوچرخه و ... در آن دیده شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با بیان اینکه در فاز نخست مسیر سواری تکمیل و به بهره‌برداری رسید، عنوان کرد: روسازی بتنی برای مسیر اتوبوس‌رانی انجام شد که در شهرها کم‌تر شاهد چنین روسازی‌هایی هستیم.

وی با تأکید بر اینکه 13 هزار تن مصالح در این پروژه مصرف‌شده است، خاطرنشان کرد: شهروندان با استفاده از این مسیر اتوبوس‌رانی، می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن از هسته مرکزی شهر به پردیسان منتقل شوند. 

حلوایی‌زاده ادامه داد: این اتفاق با ورود 20 دستگاه اتوبوس به قم همزمان شده است که گامی مؤثر در عرصه خدمت‌رسانی به مردم خواهد بود.

وی با بیان اینکه ساختمان شهرداری منطقه یک و خیابان شهدای شهرداری نیز در قالب این پروژه‌ها افتتاح شد، تصریح کرد: روکش آسفالت، پیاده‌روسازی، اطفای حریق، اتاق فرار، منبع آب و... نیز از دیگر پروژه‌های گام چهارم افتتاحیه‌های شهرداری قم هستند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به اینکه آب‌گرفتگی منطقه غربی قم حل‌شده است، یادآور شد: هدایت آب‌های سطحی در رینگ شرقی به دلیل عدم تفکیک زمین‌ها انجام‌نشده است که در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه عملیات عمرانی و تملک فاز 5 عماریاسر با تمام قدرت در حال انجام است که امیدواریم در آینده نزدیک به بهره‌برداری برسد، ابراز کرد: پارکینگ‌های روباز چهل اختران، بنفشه، چهارمردان ازجمله پروژه‌های بافت مرکزی شهر هستند که در دستور کار قرار دارد.

بهره‌برداری از مسیر اتوبوس تندروی بلوار آیت‌الله بروجردی، اضافه شدن ۲۰ دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر قم، افتتاح ساختمان اداری منطقه یک و بازگشایی خیابان شهدای شهرداری به همراه دیگر پروژه‌های معاونت معماری و شهرسازی و منطقه یک شهرداری قم بااعتباری بالغ‌بر 6200 میلیارد ریال به پایان رسید.

در حاشیه این مراسم از 3 راننده منتخب سازمان اتوبوس‌رانی قم تقدیر شد که این افراد شامل راننده نمونه نظم و خدمات بر مبنای رعایت زمان‌بندی مناسب، راننده نمونه عدم تصادف و نگهداری از خودرو و راننده نمونه در حفظ امانت و تحویل به‌موقع آن بودند.

گفتنی است، در طرح بزرگ "قم در مسیر تحول"، 218 پروژه بااعتباری بیش از 29 هزار میلیارد ریال تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

پایان پیام/78023

منبع: فارس
شناسه خبر: 1025471