mirco
13 بهمن 1401 - 13:17

قدردانی وزیر نیرو از بسیج برای توسعه نیروگاه‌های کوچک خورشیدی

وزیر نیرو از بسیج سازندگی برای همکاری و نقش ویژه‌ای که این نهاد در توسعه نیروگاه‌های کوچک خورشیدی بر عهده دارد؛ قدردانی کرد و از بهره‌برداری ۱۱۰ هزار واحد نیروگاهی تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از امیرآباد دامغان، علی‌اکبر محرابیان پیش از ظهر امروز در آئین افتتاح و بهره‌برداری از سامانه برق خورشیدی 5 کیلوواتی حمایتی در استان سمنان اظهار داشت: توسعه واحدهای نیروگاهی در کشور کار بسیار ارزشمندی است که در دست اجراست.

وی با بیان اینکه هدف‌گذاری برای ایجاد 550 هزار واحد نیروگاهی در کشور کاری بی‌نظیر است تصریح کرد: از بسیج سازندگی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بانک‌ها که برای تحقق این هدف همکاری دارند؛ قدردانی می‌کنم.

وزیر نیرو افزود: تعهد شده است تا 110 هزار طرح از این تعداد (550 هزار واحد نیروگاهی) تا پایان سال به بهره‌برداری برسد

به گزارش تسنیم، 3000 طرح از این تعداد در استان سمنان است که 22 طرح نیروگاه پنج کیلوواتی در منطقه امیرآباد است که برای هریک از این طرح‌ها 90 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه و 10 میلیون تومان نیز به‌صورت بلاعوض از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان پرداخت شده است.

وزیر نیرو برای بازدید  و افتتاح چند طرح در بخش‌های آب و برق در شهرستان‌های دامغان، شاهرود و سرخه به استان سمنان سفر کرده است.

انتهای پیام/363/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1014858