mirco
27 دی 1401 - 16:51

مازندران از شرایط پایداری در امنیت غذایی برخوردار است

ساری- رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان این که مازندران از شرایط پایداری در امنیت غذایی برخوردار است، گفت: باید بخش کشاورزی را اولویت دار کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن عنایتی کلیجی بعدازظهر سه شنبه در کمیته روستایی و عشایری دهه فجر استان گفت: عمر انقلاب اسلامی به ۴۴ سالگی رسید و اتفاقات بزرگی در ۴۳ سال پیروزی انقلاب اسلامی بوجود آمد و فرصت خوبی است تا دستاوردها را برای مردم تبیین کنیم.

وی ادامه داد: در حوزه امنیت غذایی و خوداتکایی در کشور دستاوردهایی بوجود آمد و تولیدکنندگان و فعالان بخش کشاورزی تلاش های ارزنده ای داشتند و مازندران نیز از شرایط پایداری در امنیت غذایی برخوردار است.

هنایتی گفت: به سمت توسعه و تعالی و امیدآفرینی در حوزه‌های مختلف حرکت کردیم و باید از ظرفیت‌ها و داشته‌های موجود استفاده بهینه کنیم و بهره‌وری خوبی داشته باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار کرد: برخی از بخش‌های حوزه کشاورزی را باید اولویت‌دار کنیم و امروزه امنیت غذایی در دنیا مقوله مهمی است و تمام کشورها به سمت ارتقاء امنیت غذایی و ذخیره‌سازی استراتژیک غذایی سوق پیدا کردند.

وی بیان کرد: دهه فجر تولد انقلاب اسلامی است و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا در این ایام انجام شود.

عنایتی گفت: دستاوردهای انقلاب را باید به نسل آینده انتقال دهیم و از تهاجم فرهنگی که جوانان درگیر شدند و تحت تاثیر سرخوردگان نظام قرار گرفتند ما باید تلاش کنیم دستاوردهای ۴۳ ساله انقلاب را به نسل های جوان انتقال دهیم.

حجت الاسلام محمد علی رضاپور مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان جهاد کشاورزی گفت:باید فضای دهه فجر با ادبیات امیدآفرینی، نشاط اجتماعی و خدمت برای مردم باشد زیرا مردم باید صدای ایجاد نشاط و امید را بشنوند و طعم شیرین خدمت را بچشند.

مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه برگزاری برنامه های دهه فجر باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد، گفت: جشن بزرگی می توان برای خانواده جهاد کشاورزی در دهه فجر برگزار کنیم‌.

منبع: مهر
شناسه خبر: 982918