mirco
13 بهمن 1401 - 21:11

وقوع ۸۷ مورد حادثه و حریق طی دی ماه در قرچک

قرچک- مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک از وقوع ۸۷ مورد حادثه و حریق طی دی ماه در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، یوسف صاحبدل عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران در تشریح حوادث و مأموریت‌های آتش نشانی قرچک طی دی ماه سال جاری اظهار داشت: در ماه گذشته، مجموعاً ۸۷ مورد حادثه و حریق به سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک گزارش شده است.

وی افزود: در این یک ماه، ۳۶ عملیات اطفا حریق و ۵۱ مورد امداد و نجات و بازدید ایمنی صورت گرفته است. مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک در پایان اظهار کرد: در این مأموریت‌ها ۱۶ مورد آتش‌سوزی ضایعات و نیزار، ۹ مورد زنده گیری حیوانات، ۱۶ مورد مربوط به محبوسین در آسانسور و اماکن مختلف، ۸ مورد سایر حوادث حوزه امداد و نجات، ۵ مورد آتش‌سوزی منازل مسکونی، ۲ مورد تصادف وسایل نقلیه، ۲ مورد سایر حوادث آتش‌سوزی، ۵ مورد آتش‌سوزی وسایل نقلیه و ۴ مورد بریدن انگشتر و اشیای حلقوی عملیاتی شده است.

صاحبدل در پایان افزود: در یک ماه گذشته در سطح کشور حوادث مسمومیت با گاز منواکسید به دلیل سرمای کم سابقه رو به افزایش بوده که از علل اصلی بروز آن، مسدود کردن راه‌های ورود هوا و عدم رعایت نکات ایمنی در استفاده از وسایل گرمایشی و نقص فنی دودکش‌ها بوده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک عنوان داشت: از تمامی شهروندان فهیم قرچک درخواست داریم دقت بیشتری در این خصوص داشته باشند و راه‌های هوای ورودی به منزل و محل خود را به طور کامل مسدود نکنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1015791